, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Відповідь на запитання слухачів семінару 17.09.2013 р.

А К Т У А Л Ь Н О  !!!

До уваги бухгалтерів!

 

  • Ø Відповідь на запитання слухачів семінару 17.09.2013 р.

 

Суд відмінив штрафні санкції за подання розрахунку по формі № 1ДФ з недостовірними даними та з помилками

 Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 21.05.2013 №826/479/13-а 

 

  • Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції, якою було скасовані штрафні санкції, застосовані до підприємства згідно зі статтею 119 Податкового кодексу України за подання податкового розрахунку ф. №1ДФ з недостовірними відомостями та з помилками.
  • За результатами розгляду справи було з’ясовано, що підприємством було подано уточнюючі податкові розрахунки за ф. №1ДФ. За І квартал 2011 року уточнення стосувалось коду ознаки доходу; за II квартал 2011 року вказано не відображену раніше в звітності видану безвідсоткову позику працівнику (яка не оподатковується) та відкориговано неправильно зазначену суму виплати доходу фізичній особі; щодо III кварталу 2011 року зазначено не відображену раніше суму відшкодування працівнику частини вартості дитячої путівки Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
  • При цьому суд зазначив, що відповідно до визначення «арифметичної помилки», що надано у листі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від 20.03.2001 №06-10/167, під якою розуміються помилки чи описки, допущені платником під час заповнення декларації, зокрема під час виконання арифметичних дій, передбачених при обчисленні об’єкта оподаткування з метою визначення податкових зобов’язань.
  • У листі ДПА України від 06.07.2001 №9018/7/23-3317 визначено поняття «методологічна помилка», під яким слід розуміти помилку, допущену платником податків під час складання декларації, яка полягає у неправильному застосуванні або незастосуванні ставок оподаткування чи коефіцієнтів при визначенні податкового зобов’язання з того чи іншого податку, збору (обов’язкового платежу).
  • Суд дійшов до висновку, що вищезазначені уточнення не можна віднести ні до арифметичних, ні до методологічних помилок, оскільки вони не відповідають жодній із наведених ознак. Крім того, уточнюючі розрахунки було подано до дати проведення камеральної перевірки, а тому податковим органом безпідставно було зроблено висновок про порушення підприємством вимог щодо подання податкової звітності (форма № 1-ДФ) з порушенням встановлених строків, не у повному обсязі, з недостовірними відомостями та помилками.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий